O nás

 
 
 
Jmenuji se Kamila Fikkerová (nar. 1981) a jsem mamkou Járy (nar. 2010) a Madlenky (nar. 2014). Nejen těhotenství, ale i první měsíce po porodu nás provázela různá úskalí. Díky všemu, čím jsme si museli projít, ať už to byly běžné nebo náročnější starosti (rehabilitace, nespavost, alergie aj.), si myslím, že mnohým z Vás mohu pomoci nelehké období překonat a najít tu správnou cestu pro Vás i Vaše miminko.
Jako každé dítě je jedinečné, tak i každá maminka je jiná.  Někteří potřebují pár dní, aby se tzv. sladili, jiným to trvá mnohem déle. To ale neznamená, že jsou horšími rodiči. Nám to trvalo také déle než jiným. Ať už to bylo z toho či onoho důvodu, je dnes jedno. Jediné, co mě mrzí je, že v mém okolí nebyl nikdo, koho bych se mohla zeptat nebo požádat o pomoc. Těmito stránkami bychom to rády změnily a nabídly ostatním maminkám a tatínkům to, co nám chybělo.
 
Vzdělání a certifikáty:
- VŠ technického směru
- zdravotník zotavovacích akcí
- pedagogické minimun ext. pracovníka SVČ
- certifikát masáž kojenců a dětí
- certifikát profesionální chůva
- certifikát laktační poradce (Laktační liga při Thomayerově nemocnici v Praze)
- vodácký instruktor a instruktor lyžování
- certifikát Strollering   
 
Jmenuji se Vlaďka Neudertová (nar. 1979) a moje zlatíčka se jmenují Samuel (nar. 2010) a Alex (nar. 2014). Když jsme se s manželem rozhodli pořídit si miminko, dobře jsem si uvědomovala, že to nebude jednoduché. Přesto jsem byla z nové situace dost překvapená. Na změnu, kterou v mém životě Samuel způsobil, jsem nebyla připravená, přestože jsem absolvovala předporodní kurzy a přečetla nějakou tu nabízenou literaturu. Pocházím z jižní Moravy a já i můj manžel máme rodiče v produktivním věku, takže jsem na svoje miminko byla prakticky sama. Pomoc a radu od člověka, který byl ochotný a měl chuť si se mnou popovídat, jsem hledala všemi dostupnými prostředky, ale většinou ne s kladným výsledkem. Proto jsme se rozhodly, že se to pokusíme změnit a nabízíme pomoc těm, kteří budou ve stejné situaci jako my.

 
Vzdělání a certifikáty:
- VŠ technického směru
- certifikát masáž kojenců a dětí
- vedoucí na dětském táboře
- certifikát laktační poradce (Laktační liga při Thomayerově nemocnici v Praze) 
Comments